הגיל השלישי, סיעוד

כסאות רחצה למקלחת – כל היתרונות

מהם כסאות רחצה למבוגרים

כסאות רחצה למבוגרים הם כסאות לרוב עשויים מפלסטיק ומחומרים שאינם מושפעים או נהרסים כתוצאה ממגע עם מים. מטרתם של כסאות אלה היא לאפשר לאנשים מבוגרים ובני הגיל השלישי, לתפקד בצורה מיטבית גם באמבטיה וגם במקלחת.

הרעיון של כסא מקלחת או כסא רחצה הוא בעיקרו מניעת החלקה או נפילה של קשישים ואנשים מבוגרים. אנשים מבוגרים בני הגיל השלישי, נוטים להחליק וליפול בעיקר כאשר יש סביבה לחה, ובכל מקום שיש בו מים וסבון כמו באמבטיה- זהו מתכון להחלקה מפתיעה ולא רצויה.
מפאת גילם, הגוף כבר לא מה שהיה פעם וכל נפילה, חבלה או מכה, עלולים לגרום לשטפי דם, סדקים בעצמות ולעיתים גם לשברים שיכולים לגרום לקשישים ואנשים מבוגרים, לפציעות חמורות נכות ולעיתים אף למוות.

על מנת להימנע מהחלקות, אובדן שיווי משקל או נפילות ועל מנת להקנות לבני הגיל השלישי יציבות, פותחו כיסאות הרחצה המתאימים למקלחת. בכך יכולים בני הגיל השלישי להתרחץ בבטחה, וללא כל חשש לנפילה או אובדן שיוו משקל פתאומי. ישיבה על כיסא מקנה להם יציבות, משפרת להם את הביטחון העצמי ומאפשרת לקשישים והקשישות, להיות קצת יותר עצמאיים בשגרת יומם בביתם, מבלי להזדקק למישהו שיאחז בהם בזמן המקלחת.

סוגי כסאות רחצה שכדאי לכם להכיר

כסאות הרחצה נחלקים ל3 סוגים מרכזיים:

  •       כסאות רחצה משולבים למקלחת ולשירותים
  •       כסאות רחצה ארגונומיים
  •       שרפרפים וספסלים

להלן קצת מידע על הסוגים השונים וההבדלים ביניהם.

כסאות רחצה משולבים

כסאות רחצה משולבים הם כסאות המתאימים לשימוש במקלחת ולשירותים. למה הכוונה?
בכל אחד מהכיסאות הללו יש התאמה לישיבה במקלחת ועמידות למים. אך תכונה נוספת ייחודית המאפיינת סוג זה של כסאות היא העובדה שבמרכזם יש חור בדומה למושב אסלה- מה שמאפשר לקחת ולהציב אותו גם בשירותים ובכך הוא משמש כאביזר בטיחותי דו שימושי הן למקלחת והן לשירותים. בין הכסאות האלו תוכלו למצוא את המוצרים הבאים:

כסאות רחצה ארגונומיים

כסאות אלה מתאפיינים בעיקר ביכולתם להתאים את גודלם לגובהו וגודלו של כל אדם. המשמעות היא שיש להם רגליים טלסקופיות שניתן להתאים אותן באופן אישי לגובה של בן או בת הגיל השלישי, כך שלא רק שהם נוחים בטיחותיים ובעלי גומיות ברגליהם שמונעות החלקה, הם גם מתאימים כמו כפפה לגודלו של המשתמש\ת. זהו ללא ספק יתרון גדול וחשוב- במיוחד בכל ההיבט של הנוחות למשתמשים.

בשל העובדה שכסאות אלה מתכווננים, הם לרוב יהיו מורכבים מחומרים חזקים קשוחים ועמידים, אך גם יחסית קלים- לדוגמה רגליים מתכווננות, עשויות מאלומיניום. גם הם מעניקים שקט ובטיחות מקסימלית למשתמשים, אך להבדיל מהכסאות המשולבים, כסאות אלה מתאימים רק לרחצה.
דוגמאות למוצרים תוכלו למצוא בחנות של נגיש כגון:

 שרפרפים וספסלים

שרפרפים וספסלים משמשים יותר כאתנחתא ולבעלי שיווי משקל. עם זאת, ההמלצה במיוחד בקרב קשישים ובני הגיל השלישי, היא להשתמש בהם בחכמה ובזהירות. לעולם לא ניתן לדעת מה עלול לקרות כתוצאה מאיבוד שיווי משקל. לכן תמיד מומלץ שהמטפל\ת יהיה בקרבת מקום או בצמוד על מנת להימנע מנפילה וחבלה.

בין המוצרים שניתן למצוא בתת קטגוריה זו באתר נגיש הם:

מהם היתרונות שמעניקים כסאות אלה לבני הגיל השלישי

ישנם לא מעט יתרונות שניתן למנות הודות לכסאות הרחצה.
מניעת החלקה ובטיחות– היתרון הגדול והחשוב ביותר הוא מניעת החלקה. בגילאים מבוגרים כל החלקה במיוחדת באמבטיה או במקלחת יכולה להיות בעלת השלכות מאוד לא נעימות.

נוחות מרבית – כל כסא עובר בדיקות בטיחות מחמירות, ועשוי מחומרים כמו גומי מונע החלקה ברגליים ומחומרים חזקים ועמידים למים, ובעלי מבנה המאפשר ישיבה זקופה, נוחה ועם ידיות אחיזה ומשענת גב- בהתאמה. כל אלה מקנים נוחות מרבית, מונעים החלקה או נפילה, ומאפשרים לבני הגיל השלישי להתרחץ בשקט ובבטיחות.

שיפור הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות– ערך מוסף חשוב שיש למוצרים אלה היא עצם העובדה שהם מחזקים את הביטחון העצמי של המבוגרים, ומאפשרים להם להתנהל בשגרה עם כמה שפחות תלות (למרות שההשגחה פה עדיין חשובה) ותחושת ערך עצמי ומסוגלות.

יש לכם עדיין שאלות? צריכים להתייעץ עם המומחים? אנחנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, וצוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולענות לכם על כל השאלות.

כסא רחצה עם אסלה מובנית

כסא רחצה עם גלגלים קטנים

כסא רחצה עם גלגלי הנעה עצמית

ספסל לאמבטיה

כסא רחצה מסתובב לאמבטיה

כסא מסתובב לאמבטיה

כסא רחצה טלסקופי אלומיניום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *