הגיל השלישי, סיעוד

כיצד לבחור כסא רחצה לבני הגיל השלישי בפשטות

כסא רחצה- האביזר שמונע נפילות במקלחת

בשנים האחרונות אנחנו עדים ליותר ויותר אירועים של נפילה וחבלה של קשישים בני הגיל השלישי באמבטיה ובמקלחת. הסיבות לכך נובעות לרוב כתוצאה מ:

  •       החלקה
  •       איבוד שיווי משקל
  •       טונוס שרירים נמוך או חולשה בשרירים
  •       אירוע רפואי הגורם לנפילה

תהליך ההזדקנות של הגוף יוצר מצב שבו ברוב המקרים ניתן לראות בריחת סידן, הידלדלות של העצם, היווצרות עצם קלה ו"פריכה" המשפיעים בצורה ישירה על השלד ועמידותו בקרב קשישים בני הגיל השלישי. היחלשותן של העצמות, משליכה באופן ישיר גם על רמת הפגיעות של אנשים מבוגרים. לכן, כל פציעה שהיא לכאורה "קלה" כמו נפילה או החלקה באמבטיה- יכולה להיות בעלת השלכות קשות החל משבר בגפיים ועד לחבלת טראומה קשה ביותר שיכולה להותיר את האדם מרותק לכיסא גלגלים.

תפקידו של כסא רחצה למקלחת

לכן, חשוב מאוד- במיוחד בהינתן האופציות והכלים, למנוע היתכנות מצבים אלה.
כסאות רחצה למקלחת ללא ספק נותנים מענה לכל אותם פרמטרים אשר נמצאים בשליטתנו. הם מונעים החלקה, מעניקים לאדם תנוחת ישיבה בזמן המקלחת ובכך מונעים רפיון שרירים או השפעה של טונוס שרירים על מצב מנח הגוף בזמן המקלחת. הישיבה כשלעצמה, מאפשרת מנח נוח גם אם חלילה יש תחושת סחרחורת, וגם מונעת נפילה וחבלה כתוצאה מכך.
מכל אלה אנו מבינים את חשיבותו של כסא למקלחת לקשישים.

כיצד לבחור כסא אמבטיה למבוגרים בפשטות

כאשר אתם רוצים לבחור כסא למקלחת, ישנם מספר פרמטרים חשובים שכדאי לשים אליהם לב, לפני שמבצעים רכישה. חשוב לשים לב לכל הנתונים ואז לשקלל אותם ביחד על מנת לקבל החלטה חכמה ומשכילה- לבחירת הכיסא המתאים ביותר עבורכם או עבור קרובי המשפחה שלכם. נציין כי רוב הפרמטרים הנמדדים קשורים לרמת הפונקציונליות של כסא הרחצה לקשישים, והם בהחלט עושים לנו סדר הגיוני באשר למידת ההתאמה והשירות שלו לקשיש הזקוק לו.

  1.   מבנה וחוזק– בדקו את מבנה הכסא ואת רמת החומרים ממנו הוא עשוי. חשוב להבין שכסא רחצה לאמבטיה לקשישים לא חייב להיות כבד כדי להעניק לקשיש תחושת יציבות. כיום ישנם לא מעט כסאות רחצה וגם שרפרפים או ספסלי רחצה, העשויים מחומרים קלים וחזקים. חשוב שהחומרים יהיו חזקים ועמידים, כך שיחזיקו למשך זמן רב וישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר.
  2.   אנטי סליפ– מניעת החלקה היא אחד הדברים הכי חשובים בכסא זה. חשוב לוודא שרגלי הכסא מכוסות בגומי מונע החלקה, על מנת שהכסא לא יזוז חלילה במידה ונשענים עליו או אוחזים בו במצב עמידה. רצוי לבחון אם יש לכסא ריפוד לנוחות מקסימלית- ואם כן, לוודא שגם הוא מונע החלקה. מושב נוח אך חלקלק- אינו יעיל עבור הקשישים, שיכולים להחליק מכסא הרחצה וליפול ממנו. השאיפה שלנו היא להימנע מלכתחילה ממצב זה ולספק יציבות, ביטחון ואי החלקה.
  3.   משקל נשיאה מקסימלי– כאשר אתם מגיעים לחנות או לאתר ממנו אתם רוצים לרכוש בצעו סקר קצר. בדקו האם יש לכסא משקל נשיאה מקסימלי- כך שהוא מתאים לקשיש. לעיתים ישנם קשישים סיעודיים כבדים, והמטרה היא לספק להם מענה הולם במקלחת, בהתאמה אישית. לכן, הקפידו לבדוק ולשאול במידת הצורך את המוכר או את צוות האתר\חנות.
  4.   פונקציונליות– יש לא מעט כסאות רחצה מאוד פרקטיים ופונקציונליים שיכולים להתאים כמעט לכל אחד ואחת. אבל מה קורה אם יש לנו שני בני זוג שונים? נרצה התאמה מרבית לשניהם. כיום ניתן לרכוש כסא רחצה טלסקופי למקלחת, שניתן לכוון את גובהו. ברגלי הכסא יש קפיצים ננעלים וחורים שאיתם ניתן לכוון את הגובה ולהתאים אותו גם לאנשים גבוהים וגם לנמוכים- באותו המוצר.
  5.   התאמה לצרכים– כסאות רחצה לקשישים צריכים להתאים לצרכים של הקשיש או הקשישה וגם לבית. יש כסא רחצה עם פתח קדמי אשר ברוב המקרים גם מתאים לעשיית צרכים על הכסא- בין אם הוא כסא רגיל או כסא גלגלים. יש כאלה גם עם כלי קיבול, כך שלא חייבים לרוץ לשירותים, אלא להמשיך ולשבת בנוחות וללא לחץ. בחנו היטב את מידת התפקוד של הקשיש וקבלו החלטה מושכלת לגבי סוג הכסא רחצה שהכי מתאים לו.
  6.   מחיר– מחירם של כסאות רחצה פשוטים נעים סביב 200-600 ₪. אלה מכסים פחות או יותר את הכול מכיסא פשוט הבנוי מפלסטיק ואלומיניום ועד לאלה עם פתח קדמי. המתקדמים יותר יעלו לכם גם כמה אלפי שקלים. לכן, בצעו בדיקה של הצרכים של הקשיש או הקשישה, והתאימו את הכיסא לצרכיהם.

חברת נגיש מוכר ומשווקת מגוון רחב של כסאות ושרפרפים לרחצה במקלחת, המעניקים לכם יציבות, מונעים החלקה ושומרים על ביטחונם ובריאותם של הדיירים בני הגיל השלישי בבית.

כיסא רחצה ושירותים דגם Nature – מתפרק עם גלגלים

כיסא רחצה Water Play

כיסא רחצה ושירותים Nature Plus

כסא מקלחת פינתי משולש Etac Edge

מושב מתקפל למקלחת דגם Relax

כסא רחצה טלסקופי אלומיניום עם משענת גב ופתח קדמי U עם ידיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *