הגיל השלישי, סיעוד

מנוף סיעודי- שימושים ויתרונות שכדאי להכיר

מנוף סיעודי- מנוף העמדה Lift Up 2

מנוף סיעודי- שימושים ויתרונות שכדאי להכיר

בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי לטובה בכל הקשור לטיפול באוכלוסייה הסיעודית, עם דגש על מוגבלי ניידות ותנועה. עם התפתחות הטכנולוגיה השתכללו גם היכולות וגדל השימוש בעזרים חיצוניים, על מנת לסייע למטפלים ואנשי סיעוד או סניטרים בבתי החולים, להעברה בטוחה וחלקה של המטופלים.
אז מהו מנוף סיעודי? מהם שימושיו אילו סוגים קיימים ומהם היתרונות? על כל אלה נענה מיד.

מהו מנוף סיעודי

מדובר במנוף להרמת אדם המיועד לשימוש בבתים פרטיים, בבתי חולים, מרפאות, בתי אבות סיעודיים ובכל מקום בו גרים או נמצאים אנשים מוגבלי תנועה וניידות. מדובר בכלי ייחודי- לרוב חשמלי או הידראולי, המאפשר הרמה של מטופל מהמיטה, לכיסא הגלגלים ומכיסא הגלגלים אל המקלחת או השירותים וגם להיפך.

כלי זה מקל מאוד על העברתם של המטופלים, הצורך במספר אנשים לצורך ההרמה של המטופל\ת והעברה ללא כל מאמץ מיוחד מלבד החיבור אל המנוף. אל המנוף ברוב המקרים מחובר ערסל למנוף סיעודי עליו מושיבים או שמים מתחת למטופל. בתהליך פשוט של הרמת הזרוע של המנוף, ניתן להרים את המטופל\ה ולהעביר אל כיסא הגלגלים או לכל אזור שאנחנו צריכים לשנע את המטופל.

התהליך הנו יחסית תהליך פשוט, כמעט ללא מגע או צורך במגע, ובעיקר בטיחותי הן למטופל והן לסייע לסניטר או לעובד הזר שמנסים לסייע בפעולה.
הוא מקל בצורה ניכרת על הסייע ומונע בעיות וכאבי גב כתוצאה מתנועה לא טובה של המטפל.

למי הוא מיועד

המנוף הסיעודי מיועד כאמור למוגבלי ניידות ותנועה. בין היתר הוא מתאים לאנשים המרותקים לכסא גלגלים הסובלים מנכות פיזית, אנשים כבדי משקל ואנשים הסובלים מבעיות נוירולוגיות הפוגעות בשרירים.

אילו סוגי מנופים קיימים היום בשוק

כאשר מתבוננים בשוק המנופים הסיעודיים ניתן לזהות 3 סוגים מרכזיים:

  1.   מנופי תקרה- מנופים המחוברים בבסיסם לתקרה.
  2.   מנופי העמדה- מנוף העמדה מטרתו לסייע להעמיד את המטופל ולשפר את זרימת הדם.
  3.   מנופים חשמליים- מנופים הפועלים על סוללה חשמלית המסייעת בפעולת ההרמה של המטופל.

מנוף הרמה סיעודי- כל היתרונות

מנוף העברה חשמלי מיועד בעיקר להרמת קשישים סיעודיים, אך גם להרמת אנשים בעלי מוגבלויות ניידות שאינם מסוגלים להרים את עצמם מהמיטה לבד, ומרותקים למיטתם. להלן מספר יתרונות שיש למנוף סיעודי:

  •       אמצעי הרמה בטוח ובטיחותי- הרבה יותר מהרמה של כמה בני אדם.
  •       מונע לחץ על הגוף ובכך מונע היווצרות נמק
  •       משפר את זרימת הדם של המטופל
  •       מסייע להעמדה בצורה קלה ופשוטה של המטופלים
  •       הרמה בכמעט אפס מאמץ
  •       העברה קלה מכל מקום ולכל מקום

סיכום

מנוף הרמה סיעודי הוא כלי נהדר החוסך הרבה מאוד כאבי ראש וכאבי גב- בעיקר של המטפלים במטופל הסיעודי. הוא מסייע בהעברה פשוטה קלה ובטוחה, תוך שימוש בערסל למנוף הרמה המהווה הבסיס או הכיסא, עליו יושב המטופל. הוא מסייע בצורה מהותית למטפלים ומונע בעיות גם או פציעות של הצוות המטפל, ושומר על המטופל בעת העברתו מנקודה אחת לשנייה.

מדובר בכלי נהדר ומצוין לשימוש ביתי וציבורי. לפני הרכישה מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע הקשור לתחום הבריאות או הסיעוד, על מנת לקבל את ההחלטה הטובה והמושכלת ביותר עבורכם.

חברת נגיש מוכרת ומשווקת מגוון רחב של מנופים סיעודיים, מנופי הרמה ועזרים נלווים ברמה הגבוהה ביותר ובמחיר אטרקטיבי. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס ולהתרשם מההיצע והמבחר, ולבחור מנוף סיעודי המתאים ביותר עבורכם ולכיסכם.

בהצלחה.

כסא העברה חשמלי לשירותים ולמקלחת ASPEN Plus

מנוף העברה חשמלי Aspen Multi צר 54 ס”מ

מנוף העברה חשמלי ASPEN MULTI

מנוף העמדה Lift Up

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *