הגיל השלישי, סיעוד

מיטה סיעודית – מה חשוב לדעת לפני שרוכשים?

מיטות סיעודיות הן מיטות המיועדות לחולים סיעודיים, נכים בעלי מוגבלויות וקשישים. מיטות אלו מגיעות בגדלים ודגמים שונים, כאשר שני הגורמים המרכזיים אליהם חשוב ומומלץ להתייחס במסגרת רכישת מיטה סיעודית הם נוחות השימוש במיטה ובטיחות השימוש במיטה בהתאם למצבו הגופני והרפואי של האדם העושה בה שימוש.

מיטה סיעודית חשמלית

מיטה סיעודית חשמלית היא מיטה מתכווננת המאפשרת מספר מצבי כוונון שונים אותם ניתן להתאים לצרכי השכיבה של האדם העושה בה שימוש ולצרכי הטיפול השונים הדרושים. מיטות סיעודיות חשמליות מאפשרות גם ניידות במידת הצורך וזאת לצרכי העברת המיטה מחדר לחדר בתוך שטח הבית/דירה.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מיטה סיעודית?

כל מיטה סיעודית חייבת להגיע עם מספר מצבים מתכווננים אותם ניתן להתאים לתנוחת הגוף הנדרשת בהתאם לצרכי הטיפול השונים באדם העושה שימוש במיטה הסיעודית. מיטות סיעודיות המגיעות עם מספר גדול יחסית של מצבי כוונון, מקלות באופן משמעותי גם על האדם העושה בה שימוש וגם על הצוות המטפל בו, כאשר מצבי הכוונון השונים של המיטה הסיעדות מאפשרים לבצע מגוון רחב של בדיקות וטיפולים מבלי להידרש להורדת המטופל מהמיטה. מעבר להימצאותם של מצבי כוונון, חשוב לוודא שהמיטה הסיעודית מיוצרת מחומרי גלם איכותיים בעלי עמידות גבוהה לאורך זמן, דבר המבטיח לכם מנגנוני כוונון איכותיים ללא תקלות ונזקי שבר.

מיטות סיעודיות חשמליות משלבות בתוכן מנגנונים מתכווננים גם בראש המיטה וגם בחלק של הרגליים. באופן זה, המיטה הסיעודית החשמלית מאפשרת מגוון רחב של תנוחות גוף. מצבי כווננון אלו אידיאליים גם לנכים וקשישים המתקשים בתנועה וניידות.

דבר נוסף אליו חשוב להתייחס במסגרת רכישת מיטה סיעודית הוא נושא מניעת נפילות. המעקה הייעודי הוא מעקה מובנה בכל מיטה סיעודית ובמידה ומצאתם דגם בו המעקה לא קיים, חשוב לדרוש הוספה של המעקה. גם המעקה הייעודי מומלץ שיגיע עם מספר מצבי כוונון. בדומה לכל ריהוט סיעודי אחר, גם רכישת מיטות סיעודיות מומלץ שתעשה באמצעות בתי עסק העוסקים ומתמחים בנושא, כאשר נושא האחריות הוא אחד מהנושאים המרכזיים אליהם חשוב להתייחס במסגרת הרכישה.

למיטה סיעודית יש שני מנגונים: פאולר שאחראי על הרמת ראש המיטה והרגליים. High-low שאחראי על הורדה והעלאת גובה המיטה. כשנמוך מגיע ל-40 ס”מ כדי להקל על המטופל לרד מהמטופל. כשגבוה מגיע ל-80 ס”מ כדי לאפשר טיפול מיטבי. מיטות סיעודיות הם לרוב מיטות יחיד אבל יש גם מיטות זוגיות שמאפשרות למטופל מרווח גדול ונוח, או עבור זוג שלא מעוניין להתפצל לחדרים ניפרדים.

המיטות מגיעות ברוחב פנימי קבוע של 80 ס”מ אך הרוחב משתנה בהתאם לסוג המיטה וחשוב לוודא שיש מקום מספק לתמרון בחדר.

אצלנו בחברת נגיש, תוכלו למצוא מגוון רחב של פריטי ריהוט סיעודי הכוללים גם מיטות סיעודיות בגדלים שונים, וזאת לצד אביזרי עזר נוספים לבעלי מוגבליות, מטופלים סיעודים ובני ובנות הגיל השלישי. לצפייה בקטלוג ריהוט סיעודי המשווק על ידינו לחצו כאן ולאחר מכן צרו איתנו קשר למידע נוסף בנושא.