כללי

אביזרים לנכים ולבעלי מוגבלויות

אביזרים לנכים ובעלי מוגבלויות

נכות היא מסוג הדברים שכולנו יודעים עליהם, רואים אותם, מכירים בהם ועדיין מסרבים להפנים שהדבר עלול ליפול, כרעם ביום בהיר, גם עלינו. רק בשנים האחרונות עלתה המודעות להנגשת מסלולים ודרכים לנכים, לתכנון ולפיתוח של אביזרים לנכים ועוד. המחשבה על צורכיהם של בעלי מוגבלויות ועל יכולתם להגיע מנקודה לנקודה בקלות ובנוחות, היא מחשבה די חדשה ומקורה במאבקים נחושים של ארגוני הנכים ובעלי מוגבלויות ברחבי העולם.

בישראל, כמדינה בה לפצועי ולנכי מלחמות ופעולות טרור יש מקום חשוב בהווי ובתודעה הלאומית, מצליחים להדביק את הפערים מאירופה וממדינות המערב המתקדמות במהירות יחסית; זאת בזכות מחקר ופיתוח של מגוון פטנטים לנכים ושל ציוד לנכים, כמו גם של ציוד משלים שמטרתו להפוך את חייהם של בעלי המוגבלויות, הנכים והקשישים לקלים יותר, פשוטים יותר ונעימים הרבה יותר.

לא מדובר רק על אביזרים לנכים שמטרתם לשפר את חיי הנכים עצמם, אלא גם על כאלו שצריכים להשפיע, לטובה כמובן, על יכולתם של הנוהגים את הנכים, על אלו שמטפלים בהם ועל אלו שסובבים אותם במשך רוב שעות היממה.

חלק מאותו ציוד עזר לנכים או לקשישים, מוכר לרובנו מארגונים כגון "יד שרה" או עמותות מסוג זה, אך ישנם עוד עשרות רבות של פטנטים והמצאות הנוגעים לכל אספקט ולכל פרמטר בחייו של בעל מוגבלות: החל מיקיצתו בבוקר בעזרת טרפז מיוחד למיטה ועד לרגע שבו הוא נרדם במיטתו הסיעודית המיוחדת, המתכווננת בדיוק לגובה ולתנוחה הרצויים לו על מנת שיקום בבטחה ובביטחון מרביים.

על מנת להתאים לנכים ולבעלי מוגבלויות, בין אם קשישים ובין אם לאו, את הציוד ואת האביזרים הנכונים להם ביותר, אלו שיסייעו להם להתגבר במידה אופטימלית ומרבית על הקשיים עמם הם מתמודדים, חשוב להיוועץ במומחי נגישות מוסמכים, מקצועיים ואכפתיים. מומחים אלו באמת מבינים לעומק מה חשיבותם של אביזרים לנכים עבור כלל העוטפים את בעל המוגבלות, ולא רק לגביו בלבד.

מומחי ויועצי חברת נגיש, המרכז הארצי להתאמת נגישות למוגבלים ולנכים, תמיד שמחים לסייע מניסיונם. אנו פועלים מזה שנים ארוכות בתחומי הנגשת מתחמים פרטיים וציבוריים לציבור הנכים, כמו גם בכל נושא הציוד לנכים, לקשישים ולבעלי מוגבלויות.